Bylo mu 8 let, když se mu život otočil vzhůru nohama. Rodinu opustila matka a jeho otec zůstal na své dva syny sám.

Otec měl tři práce, aby rodinu uživil.

Rehan Staton přiznává, že to bylo hodně těžké. „Někdy jsme neměli co jíst, někdy nešla elektřina a táta byl neustále v práci,” vzpomíná na krušné chvíle mladý muž.

Ze školy tou dobou přišel dopis, který doporučoval Rehana do speciální nápravné třídy. Jeho otec naštěstí potkal leteckého inženýra, který Rehanovi nabídl zdarma doučování. Ještě ten samý rok skončil Rehan s vyznamenáním. Učitel, který navrhoval chlapcovo přeřazení, se v dopise osobně omluvil.

Rehan závodně boxoval, jeho slibně rozjetou kariéru bohužel zastavilo zranění ramene. „Skončil jsem tam, kde jsem zrovna neplánoval být. Začal jsem pracovat jako popelář, abych pomohl s rodinným rozpočtem,” říká Američan.

Jeho spolupracovníci brzy poznali, že Rehan svoji profesi převyšuje a doporučovali mu, aby ve vzdělávání pokračoval. Dokonce ho seznámili se synem majitele firmy svážející odpad, který si mladíka vzal pod svá křídla.

Životní otočka

Rehan se následně seznámil s profesorem na Bowie State University, který byl ohromen. Na vlastní zodpovědnost doporučil přijímací komisi, aby nabídla Rehanovi místo na univerzitě a mladík ještě tentýž rok dokončil s výborným prospěchem.

Následující rok se stal prezidentem studentského spolku a rozhodl se, že chce být právníkem. Přestoupil na University of Maryland a v roce 2018 ji úspěšně dokončil.

V dalším roce částečně pracoval v konzultantské firmě a připravoval se na právnické testy LSAT. Podal si přihlášky na několik univerzit a byl přijat dokonce i na Harvard. Rehan tam nastoupí už na podzim letošního roku.

 „Když se ohlédnu za sebe, myslím, že jsem vytěžil z minima maximum. Každá osobní prohra, které jsem čelil, mě nutila vystupovat z komfortní zóny. Naštěstí jsem měl po svém boku dostatečnou podporu, která mi pomohla všechno zvládnout,” skromně dodal Rehan.

Už jste četli?

Zdroj: Novinky

Předchozí článekŽena v důchodu se nechala zaměstnat jako uklízečka v době koronaviru, aby mohla vídat nemocného manžela
Další článek„Pečovatelské domy nemusí být jen smutným prostředím.“ Senioři nafotili kopie obalů legendárních alb

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno