V hlavním městě Holandska se už nedokázali dívat na to, jak lidé hází odpadky vedle košů. Přišli s jednoduchým experimentem, který by mohl tento problém vyřešit.  Všechno je to v rukou lidí, uvádí portál The Guardian.

Tím, že v době pandemie lidé pracovali doma, produkovali více odpadu, což znamenalo přeplněné odpadkové koše v Amsterdamu. Odpad tak často končil i vedle odpadkového koše a to lidem začalo vadit. Město hledalo různá řešení a nakonec radnice přišla s krásnou myšlenkou.

V okolí odpadkových košů vysadí zeleň. Jde o malý experiment, který odstartoval v červnu a měl by trvat tři měsíce. Jeho cílem je zjistit, zda zeleň přinutí lidi házet odpadky přímo do koše.

Vedení Amsterdamu však jde mnohým příkladem i v jiných oblastech. V době pandemie radní schválili takzvaný plán šišky, který má najít ideální rovnováhu mezi potřebami lidí a životního prostřední. Vnitřní okruh šišky představuje minimum, které každý z nás potřebuje, aby vedl důstojný život. Vychází z cílů OSN a zahrnuje jídlo, pitnou vodu, dobrou úroveň bydlení, hygienu a vzdělávání.

Už jste četli?

Zdroj: The Guardian, Dobré noviny.

Předchozí článekDcera překvapila 104 – letou babičku jednoduchým dárečkem. Její upřímná reakce obletěla svět
Další článekŽena v důchodu se nechala zaměstnat jako uklízečka v době koronaviru, aby mohla vídat nemocného manžela

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno