Lepší datum si malá opička nemohla vybrat. V úterý 17. listopadu se v Zoo Praha narodilo mládě orangutana sumaterského. Na svět se šedivá opička dostala před půl dvanáctou. Pro jeho maminku, jedenatřicetiletou Mawar, jde už o čtvrtého potomka. Pro devatenáctiletého tátu Pagyho teprve o prvního. Podle Miroslava Bobka je nově narozené mládě prvním vnoučetem našeho Kamy (1971 – 2013), který se také narodil v Praze, a to rodičům pocházejícím ještě z volné přírody.
„Přestože byl Kama odchováván uměle, chovatelka paní Gottfriedová ho dokonce vozila v kočárku. Kamu měl dva syny. Filipa, který žije v Bratislavě, a Pagyho, jenž se dnes stal otcem,“ vysvětloval ředitel na Facebooku spletitý rodokmen orangutanů.

Podle Bobka je rodokmen důležitý, protože novorozené mládě je jediným pravnoučetem orangutanů, kteří přišli do zoo z lesů Sumatry, a je proto geneticky mimořádně cenné. „Dokonce si troufám tvrdit, že nejcennější v Evropě,“ píše Bobek.

Odpoledne pak orangutanní rodinka včetně novorozeného mláděte vyrazili ze zázemí do expozice Indonéské džungle. „Mládě již začalo pít a Mawar se o něj dobře stará, alespoň prozatím, a odhání od něj i svou starší dceru, zvědavou Diri. Snad všechno dobře dopadne a 17. listopad pro nás bude rovnou dvojitý svátek! Kéž by… Byl by to velký úspěch našich chovatelů i celé Zoo Praha,“ dodává ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Foto: Zoo Praha, Martin Vojáček.
Foto: Zoo Praha, Martin Vojáček.
Foto: Zoo Praha, Martin Vojáček.

Čtěte také:


Zdroj: Zoo Praha, Miroslav Bobek. Foto: Martin Vojáček.


Předchozí článekNěmecký ovčák hrdinou: Sedmiměsíční štěně zachránilo chlapce, který se ztratil v lese během bouře
Další článek81letý Ital nemohl za svou ženou do nemocnice, zahrál jí pod oknem večerní serenádu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno