Podmořský svět skrývá ještě mnoho nepoznaného a krásného. Členové vědecké expedice z Western Australia Museum v Perthu se potopili do hloubky 4439 metrů v podmořských kaňonech západní Austrálie. A našli zde tři desítky nových druhů živočichů. Podle britského zpravodajského webu The Guardian, největším překvapením byl živočich trubýš, který měřil odhadem až 46 metrů.

Nejdelší kolonie na světě.

Trubýši jsou na sobě napojení jednotlivci, kteří fungují jako jeden. Při pohybu, rozmnožování i lovení kořisti. Vypadají jako dlouhý řetězec, který se pohybuje ve vodě. Svou potravu ochromují a usmrcují žahavými buňkami, čímž připomínají medúzy. Trubýšů zná biologie asi 150 druhů. Ten, kterého vědci na vlastní oči spatřili, byl zřejmě nejdelší kolonií na světě.

Trubýšů zná biologie asi 150 druhů. Ten, kterého vědci na vlastní oči spatřili, byl zřejmě nejdelší kolonií na světě. Foto: Twitter Schmidt Ocean Institute

Expedice vedená vědkyní Neridou Wilson zdokumentovala i řadu dalších dosud nezaznamenaných hlubinných tvorů, včetně dlouhoocasého sumýše, křemitých hub nebo kolonie zvířat, která vypadala jako kořenoústka, v Austrálii doposud neviděná.

Čtěte také:

Předchozí článekŠestiletý postižený chlapec vybral přes 4 miliony korun. Peníze pošle lékařům a sestřičkám.
Další článekDojemné vzkazy seniorů v těžké době dojaly Česko. „Lidé, mějte se rádi.“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno