Šestiletý britský chlapec Frank Mills má rozštěp páteře. Chodit začal teprve před rokem a půl a s velkými obtížemi zvládne ujít pouze malé vzdálenosti. Přesto se rozhodl pomoci. Tak, jak umí.

Rozhodl se, že v chodítku každý den ujde před svým domem v Bristolu 10 metrů, aby vybral tak peníze pro britské zdravotníky bojující s koronavirem. A zabralo to, do středy se mu zatím podařilo vybrat 123 tisíc liber (přes 3,8 milionů korun). A to už je pořádná dávka peněz.

Kdo ho motivoval?

Frank se inspiroval u 99letého Toma Moorea. Válečný veterán se svým chodítkem udělal sto koleček na své zahradě a podařilo se mu zatím vybrat neuvěřitelných 27,9 milionů liber (869 milionů korun).

Když Frank viděl v televizi kapitána Toma, řekl, že to chce udělat taky,“ uvedla pro BBC jeho matka Janet Millsová. Rodiče proto Franka s chodítkem vzali ven a křídou vyznačili na chodník desetimetrovou vzdálenost.

Byl opravdu nadšený a ptal se sousedů, jestli by nechtěli jeho chůzi sponzorovat,“ uvedla matka. Rodiče chtěli svému dítěti splnit sem a tak mu založili účet, kde mohou lidé přispívat.

Frank se narodil předčasně s rozštěpem páteře. Pět měsíců strávil na jednotce intenzivní péče v nemocnici. „Zdravotníci i personál v obou nemocnicích Frankovi věnovali úžasnou péči. Myslím si, že hlavně proto chce zdravotníky podporovat,“ řekla médiím Frankova matka.

Zároveň dodala, že jako rodiče těžce postiženého dítěte jsou zdravotnickému systému NHS a jeho zaměstnancům vděční. „NHS povstal během krize a doufám, že až to skončí, bude celý NHS oživen.

Čtěte také:

Zdroj: BBC, Foto: SWNS/JustGiving)

Předchozí článekHolčička se narodila o 8 týdnů dřív. Drobné děvčátko přesto porazilo koronavirus.
Další článekVědci v Austrálii objevili nejdelšího podmořského živočicha planety, má 46 metrů.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno