Po dlouhých letech se hnulo svědomí v zákazníkovi, který v roce 2008 popíjel s přáteli v baru v severoitalském Trentu, načež všichni utekli bez zaplacení. Nyní hříšník poslal majiteli podniku omluvný dopis, pod nějž se sice nepodepsal, ale zato přiložil do obálky 30 eur (735 Kč), což nominálně odpovídá asi čtyřnásobku dlužné sumy.

,,Jeden sobotní večer před 15 lety jsme u vás s přáteli vypili nějakou skleničku vína. Z legrace jsme pak utekli, aniž bychom zaplatili. Spáchali jsme zločin a od té doby jsem se ve vašem baru neobjevil,“ kál se v dopise odesílatel, o němž informoval list Corriere della Sera.

„Dnes se vám za to chci omluvit a pokusit se o nápravu,“ pokračoval s tím, že ponechává na majiteli podniku, zda omluvu přijme. V každém případě chce do baru znovu přijít, a to „se vztyčenou hlavou“.

Pisatel do obálky přidal ještě pár mincí, to prý aby vyrovnal dluh i za své přátele. Dopis napsaný na počítači pak fyzicky nechal doručit přímo do baru.

Majitele podniku Andreu Bosisia nezaplacený účet samozřejmě nezruinoval, ale dopis neznámého hosta jej dojal. „Za 18 let práce to byl pro mne jeden z nejkrásnějších dnů…Jsi úžasný,“ vzkázal dlužníkovi na Facebooku. „Čekáme tě s otevřenou náručí a sklenicí vína. Naděje neumírá,“ dodal.

Může jít o obrázek peníze, kontrolní útržek a text
FOTO: Corriere della Sera/ iNSTAGRAM.

Čtěte také:

Zdroj: Jaroslav Zbožínek, Novinky.

Předchozí článekVědci vytvořili bakterie, které požírají plastové lahve a přeměňují je na užitečné tekutiny
Další článekVědci z liberecké univerzity umí znovu využít staré oděvy včetně knoflíků a zipů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno