Pasažérka letu z Dillí do Bengalúru porodila v letadle syna. Dítěti pomohla na svět palubní posádka letecké společnosti IndiGo a při porodu asistovala také zkušená gynekoložka Shailaja Vallabhaneniová, která byla šťastnou náhodou jednou z cestujících. Informoval o tom zpravodajský web televizní stanice Sky News.

Žena měla podle lékařů termín porodu stanovený na pozdější datum, syn tak přišel na svět předčasně. Let měla povolený, protože ještě nebyla ve 32. týdnu těhotenství. Zaměstnanci letecké společnosti ale zareagovali pohotově a cestující je za jejich práci náležitě ocenili.

,,Letušky během pár minut vytvořily podmínky jako v běžné nemocnici a ještě během letu jsme uslyšeli pláč novorozeného dítěte. Díky bohu i celé posádce,“ napsal na Twitteru jeden z pasažérů Prabhu Stavarmath.

,,Je skvělé vědět, že palubní posádka v letadle není jen od toho, aby lidem dolévala čaj a kávu, ale že je letecký personál dobře vytrénovaný zvládnout jakoukoli situaci včetně porodu dítěte,“ vyzdvihl na sociální síti další z cestujících Moses Marton. ,,Chlapec by teď měl dostat poukaz na celoživotní létání zdarma,“ žertoval zase Nagarjun Dwarakanath.

Není to přitom poprvé, co žena porodila dítě v průběhu cesty vzdušnou dopravou. V uplynulém měsíci se například pilot společnosti EgyptAir při letu z Káhiry do Londýna pustil do nouzového přistání v Německu, aby se pasažérka, která cítila kontrakce, včas dostala do nemocnice. Nakonec ale žena s pomocí přítomného lékaře porodila holčičku dřív, než letadlo dosedlo na zem.

Už jste četli?

Zdroj: Aktualne.

Předchozí článekTasmánský čert se po 3000 letech vrací na australské pevniny, ochránci doufají v nárůst populace
Další článekFotografie tygřice objímající strom vyhrála v soutěži o nejkrásnější snímek divočiny

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno