Našel si vlastní cestu, doslova. Když 20-letému Řekovi Kleonovi Papadimitriovi, který studuje ve Skotsku, zrušili všechny lety domů do Atén, vzal osud do svých rukou. Nasedl na kolo a vydal se na téměř 4 tisíce dlouhou cestu domů, informuje portál CNN.

Kleon je svědomitý student třetí ročníku na Aberdeenské Univerzitě a koncem března si zarezervoval let domů. Všichni ostatní studenti se už vrátili domů dříve, ale Kleon zůstal déle, aby ve škole nepřišel o žádné hodiny. Nakonec si musel zarezervovat tři lety a všechny mu zrušili.

„Prvního dubna jsem věděl, že strávím celý měsíc ve Skotsku v karanténě,“ řekl webu CNN cyklista. Nechtěl být tak daleko od své rodiny v těžké době a tak začal přemýšlet nad dobrodružnou výpravou domů.

Na začátku se nápad zdál jako nerealizovatelný sen. Ale hned, jak vše začal připravovat, začal jeho plán nabírat reálný spád. Koupil si kolo a zavolal rodině. „Většinou přikyvovali. Mysleli si, že je to jen nějaký můj nápad…..od kterého třeba ustoupím,“ řekl s úsměvem.

Jeho otec měl jednu podmínku. Kleon musel mít zapnutou aplikaci, díky které mohli jeho blízcí sledovat, kde se aktuálně nachází.

Přesně 10. května se mladý Kleon vydal na cestu. Vyzbrojený konzervou se sardinkami, arašídovým máslem, chlebem, spacákem, stanem a vybavením na kolo.

View this post on Instagram

Nailed it… 🤣

A post shared by Kleon (@kleon.vs.lockdown) on

Každý den ujel 50 až 120 kilometrů. Nejdřív přejel Anglii a Holandsko. Několik dní šlapal do pedálů poblíž Rýna v Německu. Přes Rakousko se dostal do Itálie, kde jel směrem na jih, poblíž východního pobřeží a následně nastoupil na loď, která ho odvezla do řeckého přístavu Patras. Tady opět nasedl na kolo a dojel až do Atén.

Zní to jednoduše, ale mladý muž musel čelit mnohým výzvám. Většinu času přespával na loukách a v lesích. Někdy mu přátelé poskytli střechu nad hlavou a sprchu. Každý večer si cestu zaznamenával a psal, jak se mu daří. Pravidelně se také hlásil své rodině.

https://www.instagram.com/p/CBMAJ-gFjsY/?utm_source=ig_web_copy_link

„Jsem introvert, ale musel jsem opustit svoji komfortní zónu v tom smyslu, že kdybych neudělal nějaká rozhodnutí, tak bych neměl kde přespat, nebo bych neměl vodu,“ řekl. „Přinutilo mě to oslovit lidi a poprosit o pomoc,“ dodal.

https://www.instagram.com/p/CAOHDj5J1ZW/?utm_source=ig_web_copy_link

Jeho cesta skončila 7. června po dlouhých 48 dnech strávených na kole. Doma ho přivítala rodina, přátelé, ale i desítky nadšených lidí, kteří jeho cestu sledovali. „Bylo to velmi emotivní, nejen pro moje rodiče. V minulosti to byli velcí dobrodruzi. Toto bylo, jako bych kráčel v jejích šlépějích,“ přiznal mladý student.

Inspirace pro druhé.

„Až teď mi vlastně dochází, co se mi povedlo. Naučil jsem se toho hodně o mých limitech, silných a slabých stránkách. Teď doufám, že moje cesta inspiruje třeba jen jediného člověka, aby vystoupil ze své komfortní zóny a vyzkoušel něco nového, něco velkého,“ přiznal.

Teď je Kleon v Řecku, kde si našel letní brigádu. Na své dobrodružství ale stále vzpomíná. „Myslím, že jsem jako člověk vyrostl. Dnes si více věřím a věřím i svých schopnostem,“ uzavřel Kleon.

Už jste četli?

Zdroj: CNN.

Předchozí článekPřed kosami traktorů zachránili na jihu Čech dvakrát tolik srnek, než loni. Iniciativa se má rozšířit po celé zemi
Další článekBratr nechal svojí 3-letou sestřičku, aby mu oholila hlavu. Chtěl ji tak podpořit v boji s rakovinou

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno