Trevor Goward z Vancouveru celých 14 hodin bezvládně ležel v divočině a myslel si, že umře. Dokonce nahrál na svůj přehrávač vzkazy své nejbližší rodině. Nakonec měl obrovské štěstí, měl sebou totiž pejska a ten mu zachránil život.   

Zdroj: Jaime Polmateer/Clearwater Times. Campbell River Mirror.

Trevor, 67letý botanik, miloval toulky divočinou, sám, jenže stačila jen jedna vteřina a jedna chvilková slabost. Výsledek bylo zlomené rameno, nejbližší turistický chodník byl přibližně 2,5 kilometru. V bolestech ležící Trevor si uvědomil, že možná umře a opustí tak planetu, kterou tak rád zkoumal.  

Z posledních sil nahrál poslední vzkazy svým nejbližším, aby si je mohli přehrát, až najdou jeho tělo. Nakonec ale nebyl tak úplně sám, měl sebou věrnou přítelkyni, sedmiletou fenku australského ovčáka, Purple. A právě tu požádal, aby vyhledala pomoc. Čekal, ležel v bolestech na zemi a přemýšlel o smrti. Sám si nebyl jistý, zda Purple najde jeho kolegu včas.  Jeho tělo začalo postupně chladnout. „Bál jsem, že když mě s Purple najdou, bude už pozdě. Byl jsem si jistý, že zemřu. Nepřeháním, když řeknu, že mi zachránila život,“ řekl Trevor pro CTV News Vancouver.

Sedmiletá fenka nakonec opravdu našla výzkumníka Curtisa Bjorka včas. Ten okamžitě přivolal pomoc a s dobrovolnými hasiči a sousedy, sledovali Purple na místo, kde ležel zraněný Trevor. Zapálili vedle něj oheň, aby ho zahřáli. Goward se včas dostal do nemocnice a po čase to všechno vnímá jako dar. Zlepšil si vztahy se sousedy, kteří ho šli hledat, navíc získal hlubší pohled na smrt.

Zdroj: Zdroj: Cacebook Trevor Goward, CTV news

Smrt už pro mě není tak děsivá věc,“ říká Trevor s odstupem času. „Musím více přemýšlet o pominutelnosti. Nebylo to vůbec takové, jaké jsem si myslel,“ svěřuje se 67letý botanik z Vancouveru.

Úvodní foto: CTV News Vancouver.

Předchozí článekKdyž své dceři podala cukřík, internet se zaláskoval. Je jim totiž dohromady téměř 200 let.
Další článekDiagnostikovali jí nevyléčitelnou kožní nemoc.Teď inspiruje ženy po celém světě.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno