V devatenácti letech se Ya Reevesová rozhodla, že projde oblíbenou australskou poutní stezku přes Australské Alpy. Realita ale byla mnohem těžší, než si na začátku dokázala představit. Přišla o nehty, bojovala s náročným terénem, ale i sama se sebou.

Oblíbená stezka přes Australské Alpy The Australian Alps Walking Track (AAWT) je dlouhá 650 km a vede přes oblasti Victoria, New South Wales a ACT. Cesta vede mimo obydlené oblasti a Ya tenkrát věřila, že ji celou zvládne sama.

„Věděla jsem, že to nebude jednoduché, ale měla jsem už v té době dost zkušeností, že jsem si byla jistá, že na té cestě opravdu nezemřu. Mým úkolem prostě bylo dostat se pěšky z bodu A do bodu B,“ svěřila se deníku The Guardian Ya Reevesová.

Hned po pár kilometrech jí ale došlo, že má příliš úzké boty, moc těžký batoh a v něm zbytečně mnoho jídla. Další den přišla o nehty na nohou a jen o vlásek unikla ušlapání divokými koňmi.

Poměrně často také vyhledávala pomoc rodičů přes telefon, proto se k ní na pár dní přidala její matka. Jenže místo radosti a úlevy, se dostavoval pocit vzteku. Proto se rozhodla putovat opět sama. Jenže v půlce cesty dostala anafylaktický šok po kousnutí mravence. Místo pokračování v cestě tak několik týdnů prospala u svého kamaráda.

Cesta měla samozřejmě i své obrovské pozitivní stránky. Ya viděla nádherné východy a západy slunce, plavala v té nejprůzračnější vodě, zažila pocit absolutní svobody.

Ya Reeves, 19, on the Australian Alps Walking Track.
Foto: Ya Reeves/ The Guardian.

Ya neposlouchala žádnou muziku, ani podcasty. Ztrácela se ve vlastních myšlenkách.

Nakonec cestu ukončila 60 km před původním cílem. Tak, jak to občas býva, Ya na začátku pocítila velké zklamání. Že cesta končí, že musela několikrát změnit své plány a že potřebovala pomoc druhých.

Teprve po čase si uvědomila, co ve svých 19 letech dokázala a ze zkušeností bude čerpat celý život. Protože teď už Ya ví, že i cesta je cíl.

A woman sits with her back to the viewer, looking at a rocky foliage-covered outcropping in the Australian wilderness
Foto: Ya Reeves/ The Guardian.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekObjem poškozených lesů loni klesl o 26 procent, kůrovcová těžba klesá
Další článekSport jako prevence úmrtí na chřipku. Podle studie může pohyb snížit rizika téměř o 50 %

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno