Český projekt Origami Wall získal ocenění Red Dot Design Award. Porota ocenila systém venkovní opěrné zdi W55 a vertikální zelené stěny W90. Ocenění si všímá server věnující se českému designu Czech Design.

„Když jsme systém Origami Wall poprvé představili veřejnosti na Designbloku 2020, byl vystaven ještě jako prototyp W55 pro stavbu okrasné zdi a zpevnění svahu. Pozitivní ohlas, který jsme zde měli, nás inspiroval také k vývoji zelené stěny W90, kterou lze aplikovat jako čistě vertikální řešení i do interiéru. Ocenění Red Dot z řad profesionálů nás přesvědčuje, že naše kroky jdou správným směrem,“ říká pro Czech Design autor projektu a designér Jaroslav Juřica.

Autorům chybělo kvalitní řešení opěrné zdi a vertikální zahrady, a proto navrhli Origami Wall. Lze ji použít na zpevnění svahu, jako okrasnou zeď, ale taky jako vertikální zahradu. Během první sezony fungovala jako malá laboratoř – něco jako pěstírna. Až poté začali designéři zjišťovat, k čemu všemu ji lze využít. Díky prolamování a variabilitě jejího využití jí dali jméno Origami, a tak vznikl projekt Origami Wall.

Ocenění získal jak unikátní systém opěrné zdi W55, tak interiérový a fasádní systém W90. Opěrná zeď dokáže vyřešit nerovnosti terénu, poskytne místo pro pěstování bylinek, zeleniny, okrasných travin a zároveň podle Czech Designu vytvoří harmonický prostor i během vegetačního klidu. Systém W90 je určený jak na venkovní fasádu, tak do interiéru a umožňuje vnitřní pěstování rostlin přímo na zdi.

Origami je projekt designéra Jaroslava Juřici a architekta Jiřího Bužka. Autoři se spojili s profesionály z oblasti zahradnictví a stavebních hmot. Společně vytvořili stavební systém, který propojuje sochařství s přírodou a technologiemi.

Mezinárodní ocenění Red Dot podle webu Czech Design reprezentuje známku kvality, inovativnosti a originality. Cenu uděluje porota tvořená profesionály z mnoha oblastí průmyslového a produktového designu z celého světa. Ocenění se nepřetržitě uděluje v německém Essenu od roku 1955.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekČerstvě plnoletí mohou soutěžit o bezplatné vlakové jízdenky po Evropě
Další článekStoletá babička si slíbila, že se i ve svém věku naučí něco nového. A tak se zapsala na informatiku

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno