Mongolsko se přidalo k Brazílii, Chorvatsku nebo rumunskému Banátu a začalo používat české značení turistických cest a stezek. V zemi roste zájem o pěší turistiku, neexistuje tam ale žádný jednotný systém značení tras. Příslušné memorandum podepsali zástupci Klubu českých turistů a mongolského turistického spolku Mongolian Walking Association.

Aktivitu podporuje kromě české ambasády v Ulánbátaru i Mendelova univerzita v Brně. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí MENDELU Tereza Pospíchalová.

Pěší turistika je v Mongolsku poměrně novým odvětvím. V zemi stepí, které přecházejí do polopouští a pouští, kde obyvatelstvo kočovalo se svými stády za pastvou, nebylo nikdy pro podobné aktivity místo. S postupným usazováním ve městech ale začali lidé přírodu postrádat,“ uvedl Václav Pecina z Mendelovy univerzity, který proškolil prvního mongolského značkaře.

Letošek navíc Mongolsko vyhlásilo rokem cestovního ruchu. Turismus tu nabývá na oblibě nejen mezi místními, zemi čím dál více vyhledávají zahraniční návštěvníci. Udržované a kvalitně označené turistické cesty jsou proto stále potřebnější.

Český standard turistického značení je v zahraničí nejrozšířenějším mezinárodním systémem. Metodikou a kvalitou se řadí k nejlepším na světě. Lze jej použít v přírodě i ve městech, přispívá k tomu i jednoduchost pásové značky o rozměrech 10 x 10 cm.

„Všechny vodorovné pruhy jsou stejně široké, prostřední udává barvu trasy a krajní bílé slouží k tomu, aby značka byla lépe vidět. Značky používá například Ukrajina, rumunský Banát, některé části Chorvatska či Slovensko. K nejvzdálenějším zemím, kde je možné se s českým turistickým značením setkat, se řadí Brazílie,“ dodala mluvčí univerzity.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekOprava bot nebo zašívání děr na kalhotách. Francie by měla opravované oděvy dotovat až 25 eury
Další článekOchranáři vypustili do přírody v Českém středohoří na 40 vzácných syslů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno