Na první pohled byste možná nic nepoznali – vevnitř to totiž vypadá úplně stejně jako v normálním cirkuse. V šapitó jsou cítit piliny, kolem chodí klauni a akrobaté. Na téhle show ale neuvidíte žádná zvířata. Německý cirkus Roncalli je totiž vyměnil za hologramy, všímá si web Euronews.

Cirkus Roncalli vznikl v roce 1976 a později byl jedním z prvních cirkusů na světě, který přestal pracovat se živými zvířaty. V roce 1991 se zřekl lvů a slonů. Před pěti lety se ale rozhodl být ještě důslednější a živá zvířata ze svého programu vyřadil úplně.

Pro Roncalli už není vhodné, aby v manéži byla skutečná zvířata,“ řekl 49letý šéf cirkusu Patrick Philadelphia. „Pokud se s cirkusem například usadíme uprostřed tržnice v centru města, nemáme žádný prostor pro venkovní výběhy zvířat.“

Roncalli hat echte Tiere aus seiner Manege verbannt - und arbeitet stattdessen mit holografischen Tieren.
Foto: © Quelle: Roncalli Circus

Zvířata ale přitahují dětské diváky nejvíc. Proto je cirkus chtěl alespoň nějak zachovat. A inspiroval se v představením, ve kterém zpěvák Justin Timberlake využil hologramu zesnulé americké hvězdy Prince. „Když můžete na holografickou obrazovku promítat někoho, kdo už nežije, proč byste to nemohli udělat se zvířetem, koněm, slonem?“ řekl Philadelphia.

Hologramy sice v cirkuse Roncalli plně nahradily živá zvířata, v případě lidských čísel show pouze doplňují. Například klaun Gensi vystupuje jak jako obří projekce, tak jako on sám naživo. A samozřejmě nechybí ani dechberoucí akrobatická čísla, reportoval z vystoupení server TheatreArtLife.

Nicht echt, aber trotzdem beeindruckend: Der Circus Roncalli setzt in der Manege jetzt auf Hologrammtiere statt auf echte. Die können genauso gut einen Handstand machen oder auf ein Podest steigen und bedürfen keiner artgerechten Tierhaltung.
Foto: © Quelle: Roncalli Circus

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekV 60 letech se stala modelkou. Teď na Instagramu šíří pozitivní přístup ke stárnutí
Další článekMatka se svými 15 dětmi prochází Appalačskou stezku dlouhou přes 3500 kilometrů

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno