Česko slaví první medaili z her v Pekingu! Ester Ledecká suverénně potvrdila roli favoritky v paralelním obřím slalomu na snowboardu a obhájila prvenství z olympiády v Pchjongčchangu, když po jednoznačném triumfu v kvalifikaci jasně ovládla i všechny vyřazovací jízdy. Soupeřky šly proti české hvězdě do velkého rizika a své jízdy nezvládly.

Ziskem třetího olympijského zlata Ledecká vyrovnala rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a oštěpaře Jana Železného. Čtyřikrát na olympiádě vyhrál atlet Emil Zátopek a českou rekordmankou je se sedmi triumfy legendární gymnastka Věra Čáslavská.

Foto: Lisi Niesner, Reuters

Šestadvacetiletá Ledecká je na olympijských hrách potřetí. Při premiéře v Soči 2014 skončila po problémech se zády sedmá v paralelním obřím slalomu a šestá ve slalomu. O čtyři roky později v Pchjongčchangu už nenašla v paralelním obřím slalomu konkurentku a k tomu získala senzačně zlato na lyžích v superobřím slalomu, které bude obhajovat za tři dny.

,,Jsem ohromně šťastná, ale pořád jsem trošku hlavou v závodu,“ řekla Ledecká krátce po dojetí webu her. ,,Byla to zábava. Snažila jsem se jezdit konzistentně, držet si ideální linii a dařilo se mi to celý den. Odvedla jsem dobrou práci a jsem moc pyšná na svůj tým. Všechno udělali skvěle a já jsem ráda, že jsem to takhle dokončila,“ uvedla.

Po projetí cílem se Ledecká ani neradovala. Až po objetí s Ulbingovou se lehce usmála, lehce se opřela o prkno a zakroutila hlavou. ,,Ahoj mami, ahoj babi, ahoj dědo, ahoj tati,“ zdravila do kamery.

Před čtyřmi lety v Pchjongčchangu slavila Ledecká senzačně zlato na lyžích v superobřím slalomu a poté triumfovala podle očekávání na snowboardu. Tentokrát je program obrácený. Po závodu v paralelním slalomu pojede super-G v pátek a 15. února může uspět i ve sjezdu.

Foto: Dylan Martinez, Reuters

Druhá Češka na startu paralelního obřího slalomu osmnáctiletá Zuzana Maděrová skončila v kvalifikaci třiadvacátá a do vyřazovací části nepostoupila.

Čtěte také:

Zdroj: Novinky.

Předchozí článekV Pásmu Gazy začnou s obnovou cenného údolí. Vznikne tam přírodní rezervace
Další článekEvropská unie plánuje zakázat používání syntetických pesticidů v parcích

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno