Mohou být inspirací pro každého. Jsou spolu 27 let a mají se pořád rádi. Gareth Tobias měl pouhých 17 let, když poprvé potkal svoji budoucí ženu Deanu v komunitním centru. Deana měla 19 let. Dnes jsou nejdéle žijícím manželským párem s Downovým syndromem.

„Byla to láska na první pohled. Měl jsem před Deanou tři přítelkyně, ale vybral jsem si tu pravou. A to je Deana,“ řekl Gareth pro britský portál Metro. Dnes je mu 55 let.

Deana zase žertovala, že při prvním setkání se jí líbili hlavě jeho vlasy. „Řekla jsem si, ten je ale rezavý. Mám ráda rezavou barvu. V té době měl i fousy. Bradu měl celou červenou,“ zavzpomínala.

Přátelství později přerostlo v lásku. Rodina netušila, že je to vážné. „O jejich vztahu jsme moc nevěděli, pak ale začali mluvit o svatbě,“ přiblížila Garethova matka Anne. A Garteh ji doplnil: „Byli jsme na dovolené a zasnoubili jsme se přesně v den, kdy měla Deana narozeniny.“

Foto: Metro.co.uk

Gareth a Deana se vzali v roce 1992. Rodina a nejbližší přátelé přihlíželi, jak si dva mladí lidé řekli svoje životní Ano. „Bylo to krásné. Byli úžasně připravení a oba si svoje sliby řekli opravdu ze srdce. Tancovali na písničku z Hříšného tance, byla i zvedačka. Bylo to prostě magické,“ vzpomínala Anne.

Anne zároveň připustila, že i její syn s manželkou měli lepší a horší období. Jako každý další pár. Jejich život ale vidí jako velmi šťastný. Často chodívají na různé výlety a milují kempování. Večer chodili i tancovat.

Foto: Metro.co.uk

Jako správná máma, nezapomněla syna napomenout a prozradila, že má jeden zlozvyk. „Kouří cigára! Všichni se ho snažíme od toho odradit,“ řekla Anne.

Čtěte také:

Po 27 letech jsou Garet s Deane do sebe stále zamilovaní. Žádné jiné manželství lidí s Downovým syndromem nevydrželo déle. „Zvykl jsem si na Deanu a ona si zvykla na mě,“ žertoval Gareth. „Stále ho miluji. Podívejte se na něj, je jako starý gentleman,“ dodala Deana.

Foto: Metro.co.uk

Zdroj: Dobré noviny. Úvodní foto: Metro.co.uk

Předchozí článekPodpořte prosím naši borovici! Kráska z Vysočiny je adeptem na Evropský strom roku.
Další článekSenioři rozveselili vážně nemocné děti. Do jejich životů v nemocnici přinesli pohádku.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno