Ve francouzské dědince v regionu Île-de-France se každé ráno 98- letý Christian Cheany chystá do ambulance, aby pomáhal tam, kde je potřeba. Lékař se nenechal odradit od svého povolání ani ve svém úctyhodném věku.

Patří do nejohroženější skupiny ohrožené koronavirem, přesto pomáhá kvůli nedostatku francouzských lékařů. V otcových stopách se vydal i jeho syn. Ten už je teď v důchodu.

Doktor v ambulanci organizuje online konzultace se svými pacienty. Mnozí k němu chodí i desítky let. Odhodlaný doktor oslaví své 99. narozeniny ve výborné kondici. Nenosí ani brýle!

V době pandemie s pacienty komunikuje telefonicky a prostřednictvím internetu. Dále se ještě stará o seniory v pečovatelském domě, kde lidem poskytuje oporu.

Foto: Reuters.

Doktor se nechce vzdát myšlenky, že by přestal pracovat v pečovatelském domě. Nastoupil do něj v roce 1951. Tvrdí, že se nemůže k seniorům otočit zády. Budoval si s nimi vztahy desítky let a jsou na něj zvyklí. „Poznal jsem je v době, když byli mladí studenti. Odešli do Ameriky, Afriky a Indie,“ řekl pro New York Post. „Teď jsou staří a je jim zle,“ dodal  Christian Cheany.

Čtěte také:

Úvodní foto: Reuters.

Předchozí článekVídeň bojuje s horkem ve městě. Buduje svůj první “chladící“ park.
Další článekDo poloprázdné Bombaje se slétly tisíce plameňáků.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno