Zvířata vracející se do míst, která kvůli koronaviru člověk dočasně opustil. Zprávy tohoto typu jsou populární. Některé byly pravdivé, jiné zase přitažené za vlasy. Málokteré město však mohlo nabídnout tak úchvatné obrázky jako indická Bombaj. Tam se slétly tisíce plameňáků.

Od října do dubna plameňáci oblastí západní Indie migrují běžně. Od osmdesátých let jsou pak v Bombaji vidět každoročně. Ovšem nikdy do města nepřilétli v takovém množství.

„Omezení pohybu umožnilo těmto ptákům klid ke hnízdění, nikdo je neruší, když se snaží sehnat potravu, a mají více životního prostoru,“ uvedl pro server Hindustan Times Deepak Apte, ředitel organizace Bombay Natural History Society. Organizace odhaduje, že se počet ptáků zvýšil nejméně o čtvrtinu.

Lidé zavření ve svých bytech a domech tráví podle Apteho volný čas pozorováním plameňáků a focením nezvyklého množství těchto růžových majestátních ptáků, kteří se nyní odvážili i do míst, která za normálních okolností naprosto ovládají lidé.

Foto: Vidyasagar Hariharan

Indie omezila zákaz pohybu 25. března. Trvat měl do neděle 3. května, ovšem vláda rozhodla o jeho prodloužení o dalších 14 dní, během kterých bude některá opatření postupně uvolňovat.

Čtěte také :

Zdroj: Novinky.cz

Předchozí článek98- letý lékař v době pandemie stále pomáhá. „Ke svým pacientům se teď nemohu otočit zády.“
Další článekOpatření: Čistější vzduch v Evropě podle odborníků zachránil 11 tisíc lidí

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno