Další dobrá zpráva z Itálie. Včera jsme psali o prázdném JIP oddělení pro pacienty s těžkým průběhem koronaviru v milánské nemocnici. Tentokrát mají důvod k radosti i v Bergamu.

Chodby a čekárny pohotovosti jsou téměř prázdné. Řady zoufalých pacientů a pobíhající vyčerpaný personál, jsou minulostí. Pohotovost v nemocnici Papa Giovanni XXIII po měsíci a půl hlásí obvyklý počet případů.

 Foto: Reprofoto/La republica

Fotografie, kterou publikoval italský deník La Republica v sobě nese obrovský rozměr. Bergamo patří k městům, které bylo koronavirem postižené nejvíc. V době vrcholu pandemie dosáhl počet hospitalizovaných lidí až 500.

Porovnání

Podíváme se na jednotlivé dny. Ještě 17. března zdravotníci přijali 50 pacientů s podezřením na koronavirus a 14 pacientů, kteří potřebovali jiné vyšetření. A 17. dubna už zdravotníci ošetřili 61 pacientů s jinými nemocemi, 33 lidí mělo podezření na koronavirus.

Další symbolem naděje pro obyvatele města je fotografie kostela u hřbitova, kterou sdílel starosta Giorgie Gori. Kostel by po dobu pandemie přeměněný na sklad plný rakví, protože v krematoriu nebylo místo. Teď je kostel prázdný.

Foto: Facebook/giorgio gori

Čtěte také:

Předchozí článekČeši opět zabodovali ve světě, v dobrém! Tentokrát ovládli designové Oscary. Kdo vyhrál?
Další článekV Indii se díky kanaranténě lépe dýchá! Z nejznečištěnějšího města světa Dillí zmizel smog.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno