Severomakedonský prezident Stevo Pendarovski sklízí pochvaly ze všech stran. Doprovodil totiž osobně do školy malou Amblu, která trpí Downovým syndromem a kterou spolužáci šikanují.

O případu jedenáctileté Ambly Ademiové se veřejnost dozvěděla minulý týden, když rodiče žáků z její školy ve městě Gostivar na západě země bojkotovali výuku. Tvrdili, že holčička je vůči spolužákům agresivní, a založili petici za její vyloučení ze školy. Ředitel školy nechal dívku rotovat mezi paralelními třídami tak, aby nikdy nebyla v téže učebně.

Školačky otec tvrdí, že jeho nemocná dcera ve skutečnosti čelí diskriminaci ze strany ostatních dětí, kteří se jí straní. Právě kvůli tomu se do sporu vložil prezident Stevo Pendarovski, který Amblu demonstrativně doprovodil do školy. ,,Jsme rovnoprávní na papíře, ale v reálném životě to tak někdy není,“ řekl Pendarovski s tím, že svým gestem chtěl ukázat Ambliným spolužákům, že je jednou z nich. Chce také, aby se naučili vnímat, že existují děti se zvláštními potřebami. Navštívil rovněž Amblinu rodinu, s níž hovořil o každodenních problémech.

Čtěte také:

Zdroj: ČTK.

Předchozí článekDobrovolníci z Trash Hero loni v Česku sebrali 83 tun odpadu
Další článekPierce Brosnan celé roky brání manželku před útoky na její váhu. ,,Miluju každou její křivku.“

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno