Isabella Tadlocková se narodila s velkým zdravotním postižením. Celý život snila o tom, že jednou bude moct ohnout prsty a zvedat jimi různé věci. Jedenáctiletá dívka navíc miluje Hvězdné války.Rodina se proto rozhodla uspořádat sbírku a dát malé holčičce šanci na lepší život.

Nakonec se to všechno povedlo. Isabella vybrala díky dobrosrdečnosti téměř 14 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 320 tisíc korun). A o dívence se dozvěděli i mimo náš svět, konkrétně ve Hvězdných válkách. Herci se dali dohromady, Mark Hamil, který ztvárnil hlavní postavu Luka Skywalkera, sdílel příběh Isabelly na svých sociálních sítích.

A nejen to.

Foto: Open Bionics/YouTube

Hamil po třech měsících Isebelle zavolal. Přál si vidět její novou ruku. Popovídali si zhruba 30 minut a představitel Luka Skywalkera věnoval Isabelle dva lístky do zábavného parku Disney World, kde jsou i atrakce ze světa Hvězdných válek.

„Slyšel jsem, že jsi fanouškem Hvězdných válek. Musím ti ale říct, že já jsem zase tvým velkým fanouškem. Jsem na tebe moc pyšný,“ řekl Hamill ve videu. „Tvojí nové ruce se říká hrdinská, protože ty jsou opravdová hrdinka. Nechť tě navždy provází síla.“

Isabella novou ruku používá teprve pár týdnů, ale podle svých slov zažívá nejlepší dny v životě. „Jsem nadšená. Budu moct jezdit na kole, lézt po prolézačkách, pracovat v kuchyni… jako moji kamarádi,“ dodala Isabella.

Foto: Open Bionics/YouTube

„Protéza jí zvedla sebevědomí, minulou noc si poprvé sama umyla a vysušila vlasy,“ řekla její matka, podle níž má dívka teď nový sen – chce se stát modelkou s bionickou rukou.

Úvodní foto: Open Bionics/YouTube

Předchozí článekMiminko mělo po porodu výraz mrzutého důchodce. Fotografie malého mrzouta obletěla svět.
Další článekSoulad přírody s moderní civilizací? Přímo v Kodani budují čtvrť, která bude domovem pro lidi i zvířata.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno