Návrat do přírody, to je v posledních letech skloňované téma. Lidé z měst utíkají do přírody, do ticha.

Dá se také ve městě najít rovnováha? Spojit moderní civilizaci s přírodou? Je to v dnešní době možné? Architekti se o to snaží v Kodani, kde budují ekologickou čtvrť. Hlavní myšlenkou je udržitelnost!

Přímo v hlavním městě Dánska vyroste čtvrť, která bude obklopená přírodou. Lidé si tam budou moci užívat ekologické obydlí v krásné přírodě. Projekt má název Fælledby a stojí za ním architektonický ateliér Henning Larsen. Jeho cílem je ukázat lidem, že mohou žít v souladu s přírodou i v dnešní, moderní, době.

Foto: Architektonický ateliér Hennig Larsen

Nová čtvrť bude vybudovaná v blízkosti hlavního města, přímo v přírodě a bude kompletně ze dřeva. Toto místo nabídne přirozené podmínky pro bohatší růst rostlin a pro život zvířat,“ píší na oficiální stránce projektu. V malém městečku nebudou chybět mokřady a suché keře, které poskytují dokonalé prostředí pro hmyz i další zvířata. Projekt je inspirovaný samotnou přírodou.

Hlavním cílem architektů je spojit moderní městský styl se zelenými ulicemi. V novém městě budou tři samostatné čtvrti. Tím se vytvoří prostor pro zvířata, aby se mohla volně pohybovat v přírodě. Každý dům splňuje vysoké požadavky trvalé udržitelnosti.

Foto: Architektonický ateliér Hennig Larsen

Jako hlavní stavební materiál vybrali dřevo. Tato městská část bude úplně první v Kodani, která bude postavená pouze ze dřeva. Ve městečku bude moct bydlet až 7000 obyvatel. Vítáni jsou všichni.

Foto: Architektonický ateliér Hennig Larsen

Čtěte také:

Předchozí článekIsabella snila, že bude žít naplno. Dívence změnila život nová ruka. Herci ji nazvali hrdinkou.
Další článekV Kongu se vyléčila i poslední pacientka s ebolou. Šíření nemoci končí.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno