Rok 1995 byl pro Elaine Thompsonovou naprosto zásadní. Dvakrát se na ni usmálo štěstí. Šťastně se vdala a vyhrála jackpot ve výši 2,7 milionu liber (79 milionů korun).

Co potom?

O 25 let později Elaine stále pracuje v pobočce řetězce Mark and Spencer v Killingworthu, kde doplňuje regály.

Proč z práce okamžitě neodešla? Kvůli dětem.

 „Je důležité ukázat jim, že ničeho v životě nedosáhnete, pokud tvrdě nepracujete,“ vysvětlila své rozhodnutí. Spolu s manželem má Elaine na kontě tolik peněz, že by pracovat nemusela. Letos jí však bude 65 let a do důchodu se zatím nechystá. Na nočních směnách doplňuje regály v jednom z místních obchodů.

Přestože trpí astmatem, a je tedy rizikovou skupinou, nepřestala Elaine pracovat ani na jaře, kdy v Británii vrcholila první vlna koronavirové pandemie.

„Pracuji od dvou do devíti ráno. Společnost ale byla fantastická. Protože jsem astmatik, nechali mě odcházet už v půl deváté, abych nepřišla do styku se zákazníky,“ uvedla Elain pro Daily Mail, který o jejím příběhu informoval.

Práce Angličanku naplňuje a ani vyhrané desítky milionů na tom nic nezměnily. „Když jsem dělala to rozhodnutí (zda bude dál pracovat, pozn. red.), měla jsem dvě malé děti,“ řekla Elaine. „Je důležité, aby děti viděly, že tvrdě pracujete a že v životě ničeho nedosáhnete, pokud tvrdě pracovat nebudete,“ vysvětlila své tehdejší rozhodnutí.

To ovšem neznamená, že by si s o tři roky mladším manželem výhry neužili. Oblíbili si Las Vegas a létají tam několikrát do roka už řadu let. Kromě toho svým dětem, kterým je nyní 30 a 35 let, pomohli najít si vlastní bydlení. Rovněž si koupili nový Ford Fiesta a později zakoupili tři závodní koně.

„Lidé mi říkají, proč si třeba nenajmu uklízečku. Kdyby ale přišla ke mně uklízet, nejdříve bych vyčistila celý dům předtím, než dorazí,“ smála se Elaine. „Byla jsem vychována k tvrdé práci a miluju pracovat. Mám ráda to, co dělám, a jen proto, že jsem vyhrála v loterii, se své práce nevzdám. Myslím, že vše je o správné rovnováze,“ dodala Elaine vážněji.

Pracovat na nočních směnách zůstala i proto, že jí pak přes den zbýval čas pracovat a podporovat charity, které jsou jí blízké.

Už jste četli?

Zdroj: Daily Mail, Novinky.

Předchozí článekZáchrana dítěte. V odříznuté vesničce lidé osvítili auty ranvej, aby záchranáři mohli přistát
Další článekSkvělá zpráva z Ugandy. Ohroženým gorilám se narodilo za šest týdnů pět mláďat

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno