Rouška sem, rouška tam Všichni nás nabádají ke zvýšené hygieně a opatrnosti. Kdosi tuhle zakašlal ve vlaku a okamžitě zasahovali hygienici. Na veřejnost prosakují informace o průběhu nemoci a dalších příběhy vyléčených lidí. Lékaři upozorňují, že nejhůře jsou na tom naši senioři. Právě oni jsou podle odborníků nejnáchylnější a mohou mít těžší průběh nemoci.

Výjimkou se stal stoletý Číňan! Minulý měsíc měl svůj velký den, slavil sté narozeniny. Hned 24. 2 ho bohužel převáželi do nemocnice s nákazou koronavirem.

Přesto, že má Alzheimerovu chorobu a vysoký krevní tlak, z koronaviru se úspěšně vyléčil. Informoval o tom portál NY Times s odvoláním na místní média. Stoletý dědoušek se stal nejstarším člověkem na světě, který porazil COVID-19.

Své příběhy sdílejí lidé z celého světa. Příkladem je 60- letý muž, kterému nákazu zjistili po návratu z výletní lodi. „Dívám se na televizi a přijde mi mnohem šílenější ta panika. Lidé vykupují obchody a zavírají se školy. Uvědomuji si, že se koronavirus rozšířil téměř všude, ale nikomu nepomůže, když lidé budou panikařit,“ řekla 60 pán.

Muž, kterému v Německu diagnostikovali nový vir, je mimo karanténu. „Zachovejte klid. Nový virus není tak závažný, jako chřipka. Nejzvláštnější je, že když člověku vir potvrdí, kolem se okamžitě strhne obrovské pozdvižení .Jak je najednou “orazítkovaný“.  Je potřeba to ale akceptovat. Když člověk nemá další zdravotní trable, žádné komplikace nepřijdou,“ tvrdí.

Světová zdravotnická organizace vyhlásila globální stav nouze. Případy nákazy už potvrdilo přes 100 zemí.

WHO tvrdí, že počet nakažených ve světě stoupl na 24 700 pacientů. Dobrá zpráva je, že v Číně stoupá i počet uzdravených, v současné době se jejich počet blíží k 60 tisícům.

Čtěte také:

Foto: Xinhua/Barcroft Media

Předchozí článekDesetiletí školáci učí spolužáky na Ukrajině, jak zacházet s odpadem. Tuny jídla v koších nikoho nezajímaly.
Další článekŘeditel si výrazně snížil plat, aby mohl peníze přidat svým zaměstnancům. Výsledek nečekal.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno