Vydavatelství cestovatelských bedekrů Lonely Planet připravuje svoje čtenáře na dobu „poté“. Jejich aktuální Ultimate Travel List představuje pět stovek míst planety, kam byste se měli vydat.

Seznam je inspirací pro rok 2021 a dál, kdy se cestování začne zase zotavovat,“ řekl zpravodajské stanici CNN viceprezident Lonely Planet Tom Hall. „Tenhle seznam je něčím, co bude platit i v budoucnu,“ dodal a poukázal na to, že vydavatelství dbalo i na to, aby doporučené lokality zacházely s turismem zodpovědně a udržitelně.

Tým prohledal minulé průvodce Lonely Planet a také zkontroloval závazek každého cíle k udržitelnosti. V top desítce najdete z Evropy jen slovinské jezero Bled, které prý díky své průzračné vodě a zrcadlícím se Julským Alpám „vypadá jako z pohádky“.

Dále Lonely Planet doporučuje trek k nepálské Annapurně, komplex chrámů Angkor Vat v Kambodži nebo deltu Okavanga v Botswaně. Na pomyslném vrcholu všech destinací pak tvůrci bedekrů doporučují pískovcové město Petra v Jordánsku, které vzniklo ve čtvrtém století před naším letopočtem a pyšní se typickou narůžovělou barvou.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článek„Babi, už jsem tady.“ Klučina šel se svým tátou za osamělou babičkou pěšky 2 800 km. Z Itálie až do Anglie
Další článekČtyřletá dívka chce potěšit chudé a opuštěné děti. Pošle jim stovky vánočních dárků

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno