Britské folkové duo Filkins Drift se rozhodlo své letošní turné pojmout co nejvíc udržitelně. Proto během série 50 koncertů po Walesu nevyužívali žádné dopravní prostředky, ale šli pěšky. Hudebníci Chris Roberts a Seth Bye během své cesty urazili 1400 kilometrů s nástroji na zádech. Píše o tom server BBC.

Řada světových hvězd hudebního průmyslu jako třeba Beyoncé nebo Taylor Swift používá k dopravě během svých koncertních turné soukromé tryskáče, což je často kritizováno jako zátěž pro životní prostředí. Právě na to během své letošního tour reagují hudebníci Chris Roberts a Seth Bye z kapely Filkins Drift, kteří se rozhodli, že se budou mezi jednotlivými koncerty přepravovat pěšky, aby ukázali, že i v hudebním průmyslu jde zvolit udržitelné způsoby dopravy.

Během své šedesátidenní tour ve Walesu, která zahrnovala zhruba 50 koncertů, tak dohromady urazili 1400 kilometrů. Všechny potřebné hudební nástroje si přitom nesli na zádech spolu s batohy, ve kterých měli přibližně 15 kilogramů osobních věcí.

Chris Roberts and Seth Bye
Foto: BBC/ TEGAN FOLEY

Mám takový středně velký batoh a pomocí důmyslného systému karabin na něm mám připevněné housle a taky mikrofon. Chris má zas masivní kytaru, která má na vnější straně různé popruhy, na které si připevnil tašky s oblečením,“ řekl Seth Bye.

Oba hudebníci mají za to, že celý hudební průmysl by se měl začít vážně zamýšlet nad tématem udržitelnosti. „Vůbec nenavrhujeme, aby se všichni hudebníci vzdali třeba jízdy autem a chodili na všechny své koncerty pěšky. Ale alespoň věci jako volba udržitelnějších tras by se měly zvážit,“ řekl jeden z dua Chris Roberts.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekNa Třebíčsku připomíná nová alej československé válečné parašutisty
Další článekAutobusy a tramvaje budou mít knír. Připojí se ke kampani Movember za prevenci rakoviny

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno