Třicetiletý Jihad Al-Suwaiti z palestinského města Hebron toužil se svojí maminkou Rasmou trávit její poslední chvíle. Rasma bojovala s leukémií a její zdravotní stav se prudce zhoršil. Navíc byla před několika týdny pozitivně testovaná na koronavirus. Její stav byl tak vážný, že musela být hospitalizována. Jihad tušil, že maminka mu pomalu odchází. Jenže lékaři ho k ní nechtěli pustit a tak si našel svoji vlastní cestu. Doslova.

Vylezl na parapet nemocničního okna a usmíval se na ni po celou dobu. „Každý den nám lez po potrubí, aby se dostal na místo, odkud mohl maminku vidět. Maminka ležela v druhém poschodí,“ řekl mluvčí nemocnice pro zpravodajský portál Al Arabya. Ještě dodal, že muž byl mamince nablízku celé dny. „Slezl teprve tehdy, když maminka usnula.“

Foto: Twitter/Daniasalem0

Personál nemocnice muže upozorňoval, aby na budovu nelezl. A to především z bezpečnostních důvodů. Muž odmítl.

Po pěti dnech Ramsa v nemocnici zemřela. „Jihad je nejmladší z nás. S maminkou si byli velmi blízcí, zejména od doby, kdy před 15 lety zemřel náš otec,“ řekl pro Mirror bratr. Ten ještě dodal, že Jihad byl na tom po smrti maminky velmi špatně. „Ale teď už je schopný její smrt přijmout,“ uzavřel.

Silné pouto mezi matkou a synem dojalo lidi napříč celým světem. Umělec Mohamad Safa nakreslil dojemný obrázek, aby uctil Jihada a jeho zesnulou maminku.

Foto: Twitter/mhdksafa

Už jste četli?

Zdroj: The Mirror.

Předchozí článekV Ostravské ZOO se radují! Na světě je mládě nejohroženějšího druhu zebry. A je zdravé jako řípa!
Další článekPolák obětoval život, aby zachránil topící se děti v moři. Holanďané jeho rodině vybrali téměř 4 milióny korun

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno