Braden se narodil se vzácnou genetickou poruchou a lékaři tvrdili, že se nedožije ani 18 měsíců. Braden ale díky houževnatosti, víře a odhodlání teď úspěšně dokončil střední školu!

„Moje motto je: Méně starostí a víc modlitby. A zdá se, že toto mi vždy pomáhalo,“ řekl Braden West pro Epoch Time. „Vždy říkám, že s vírou dokážu všechno.“

Foto: Facebook Cheri West

Braden letos oslavil 18 let, ale to není všechno, 6. června slavil promoce na střední škole Apollo. „Byl to perfektní den,“ řekl Braden a dodal, že nejlepší ze všeho bylo to, že strávil poslední den ve škole se spolužáky, které zná ještě z mateřské školky.

Foto: Facebook Cheri West

Na oslavu toho, jaký je Braden obrovský bojovník, připravila pro něj rodina obrovské překvapení.  Pro Bradena byl připraven vrtulník, kterým přistál přímo na živém vystoupení jeho nejoblíbenějšího zpěváka country hudby, Cama Thompsona.

Bredova maminka Cheri připustila, že rodina si prošla peklem. Dnes je ovšem pyšná, jak její syn tvrdě pracoval a dokázal vyvrátit diagnózy lékařů.

„Sledovat, jak je z něj stává tento úžasný muž, bylo emotivní a já jsem moc hrdá,“ řekla pro Epoch Times. „Když jsem ho viděla, jak si šel uličkou pro diplom, vrátily se mi všechny emoce z prvních pár měsíců jeho života. Myslela jsem, že nebude moci ani chodit. A dnes jsme tady.“

Foto: Facebook Michele Eddings Linn

 Braden se narodil se vzácným onemocněním.

Pfeifferův syndrom typu 2 je genetická porucha charakterizovaná předčasným srůstem určitých kostí lebky (kraniosynostóza). Tento předčasný srůst zabraňuje normálnímu růstu lebky a ovlivňuje tvar hlavy a obličeje. Cheri se o diagnóze dozvěděla dva týdny před porodem.

Když se však Braden narodil, Cheri okamžitě věděla, že pro své dítě udělá všechno na světě. Když se Bradenův zdravotní stav zhoršoval, stala se Michele Eddings Linn jeho zdravotní sestřičkou v hospicu. Mezi nimi vzniklo okamžitě přátelské pouto. Jako zázrakem se Braden stal prvním pacientem s takovouto diagnózou, kterého propustili z hospicové péče.

Braden následně podstoupil 33 operací. S Linn jsou si blízcí přátelé. „Před 17 lety jsem plakala, protože jsem si myslela, že jeho čas na světě je u konce. Dnes pláču štěstím, protože dokončil střední školu a jeho život právě začíná,“ napsala Linn ve svém příspěvku na sociální síti.

Foto: Facebook Michele Eddings Linn

Braden má obrovské sny. Chtěl by se stát pilotem a členem Národní gardy. Také doufá, že jeho cesta může inspirovat ostatní, aby věřili a dosáhli tak všeho, po čem touží.

Mám v plánu cestovat po USA a povídat svůj příběh ostatním, abych se mohl pochlubit, že Bůh mi v mém životě dal to dobré a já mohl bojovat,“ řekl Braden.

Všem, kteří čelí nepřízni osudu, Cheri radí. „Nikdy se nevzdávejte. Bez ohledu na to, jak těžké je vystoupit na horu, tak pokračujte, protože výhled je potom úžasný.“

Foto: Facebook Cheri West

Čtěte také:

Zdroj: Epoch Times, Dobré noviny.

Předchozí článekTurek na památku své ženy vysázel na ostrově již 4000 stromů
Další článekBosňanka dostala „ekologickou Nobelovu cenu“ za boj proti vodní elektrárně

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno