Herec a aktivista Leonardo DiCaprio opět ukázal, že je člověk s velkým Č. Známý bojovník na záchranu naší planety přispěl 2 milióny dolarů (45 miliónů korun). Podpoří především Národní park Virugunga v Kongu, který je známý svojí populací vzácných goril.

Virunga je jedním z míst s největší druhovou biodiverzitou na naší planetě a domovem kriticky ohrožených vzácných goril,“ napsal slavným herec v příspěvku, ve kterém oznámil miliónový dar pro druhý nejstarší národní park na africkém kontinentě.

Existenci parku dlouhodobě ohrožuje masivní odlesňování, nezákonná těžba ropy a uhlí, či pytláctví a terorismus. DiCaprio ve svém příspěvku připomněl nedávný útok, který měli vykonat rwandské povstalecké milice. O život přitom přišlo 12 ochránců národního parku, kteří se obětavě snaží chránit civilisty.

Celá oblast navíc čelí hrozbě eboly a strachem z pandemie nového koronaviru.

Rezervace byla zavřená ve snaze ochránit strážce parku, turisty, ale i gorily před šířícím se koronavirem. Vědci také tvrdí, že COVID-19 představuje pro gorily „existenční hrozbu“, protože s námi sdílení až 98% DNA.

Jenže zavření parku a nepřítomnost strážců také může způsobit vyšší míru pytláctví a nedostatek zdrojů na další ochranu vzácného území. Ředitel Národního parku Virunga Emmanuel De Merode vyhlásil, že „nikdy se o budoucnost park nebál víc“.

„Měl jsem tu obrovskou čest se setkat a podpořit odvážný tým Virguny v boji proti nelegálnímu ropnému vrtu z roku 2013,“ řekl DiCaprio pro BBC. Herec byl dokonce producentem dokumentárního filmu Virunga, který byl v roce 2014 nominovaný na Oscara.

 Foto: Virunga National Park

Virunga potřebuje naši pomoc. Potřebuje finanční prostředky na ochranu ohrožené populace goril horských, na podporu ochránců a jejich rodin,“ napsal dále fešný herec.

 Foto: Virunga National Park

Leonardo ovšem pomáhá i doma. Minulý měsíc pomohl založit Americký potravinový fond, iniciativu zaměřenou na získávání finančních prostředků, které mají zabezpečit všem občanům USA přístup ke spolehlivému zásobování potravinami.

 Čtěte také:

Zdroj: BBC

Předchozí článekManželé, kteří jsou spolu 70 let, na měsíce rozdělila korona. Jejich setkání je plné lásky
Další článekPejsek, kterému vypálili oči žíravinou, teď zažívá krásné období. Hoví si v nové rodině a policie obvinila pachatele

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno