Julio Mora a jeho žena Waldramina Quinterosová jsou novými světovými rekordmany. V Guinnessově knize rekordů jsou zapsáni jako nejstarší manželský pár na světě. Manželům z Ekvádoru je dohromady 214 roků.  Jsou spolu přes 80 let.

Rodiny s jejich sňatkem nesouhlasily. A tak se jednoho únorového dne Julio tajně vyplížil z domu svých rodičů, aby si vzal svou životní lásku. Po 79 letech jsou stále spolu, jemu je 110 a jí 104. Oba jsou bývalými učiteli a žijí společně v hlavním městě Ekvádoru Quitu.

Mají spolu čtyři děti. Jejich dcera Cecilila řekla, že rodiče jsou stále aktivní a pálí jim to. Bohužel se během pandemie rodina nemohla vidět. Kromě čtyř dětí mají manželé 11 vnoučat, 21 pravnoučat a jedno prapravnouče.

 „Od března jsme se nesešli. Moji rodiče potřebují rodinný kontakt,“ konstatuje Cecilia. Dodává, že její otec se rád dívá na televizi, zatímco matka každé ráno čte noviny.

Sice existují delší manželství, než je to Juliovo a Waldramino, žádnému z páru není dohromady tolik let.Předešlým nejstarším párem světa byli Charlotte a John Hendersonovi z Texasu. Dohromady jim bylo 212 let.

Už jste četli?

Zdroj: The Guardian.

Předchozí článekVakcína zabrala. V Africe se podařilo vymýtit dětskou obrnu
Další článekČesko na špičce. V Chebu vyrostla nejekologičtější industriální budova světa

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno