Život je překrásný, těžký, občas není úplně fér a změní nás z minuty na minutu. Beyza Mokka, mladá žena z Německa, o tom ví své. Loni její tělo napadla zákeřná nemoc, meningokoková meningitida. Je to jedno z nejvážnějších infekčních onemocnění vůbec. Šlo doslova o sekundy, proto lékaři museli jednat opravdu rychle. Navíc měla Beyza třikrát po sobě srdeční infarkt.

Doktoři dlouho bojovali, nakonec bohužel museli mladé ženě amputovat horní i dolní končetiny. „Moje první reakce nebyla žádná, byla jsem pod sedativy. Šok to ale pochopitelně byl. Jenže jsem byla ráda, že vůbec žiju,“ vypráví Beyza. 

FOTO: Beyza Mokka

Pořádný šok se dostavil později, kdy se Beyza postupně vracela do běžného života. Pomohla rodina, ze všeho nejvíce si ale dokázala pomoci sama. „Nezahodila jsem tu šanci. Poté, co jsem dostala bionické ruce a protézy dolních končetin, začala jsem znovu fungovat. Chodím ven s přáteli a ve volném čase si čtu knížky,“ říká mladá hrdinka.

Která jedním dechem dodává, že má i špatné dny. Musí totiž stále docházet na dialýzu kvůli špatné funkci ledvin. Přesto se snaží, aby dnů plných smíchu bylo víc než těch slzavých.

Řekněte sami, jde jí to báječně!

FOTO: Beyza Mokka
FOTO: Beyza Mokka
FOTO: Beyza Mokka

Čtěte také:

Zdroj, FOTO: Beyza Mokka

Předchozí článekV Austrálii pravděpodobně viděli vzácnou bílou velrybu. Je mimořádně vzácná
Další článekBěž s babičkou na kafe a s dědou na pivo, vybízí mladí Češi a zmenšují generační propast

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno