Jeden okamžik stačil k tomu, aby neznámá žena změnila život 94-letého stařečka. Přesto, že se nikdy předtím neviděli, udělala pro něj víc, než jeho vlastní rodina.

Jednoho dnes si Kenia Barragan kráčela ulicí ve městě Santa Ana v americké Kalifornii. Uviděla unaveného a smutného prodavaček mexické pochoutky tamales. Něčím ji upoutal a tak se s ním dala do řeči. Koupila mu jídlo a rozhodla se, že zjistí, co stařečka tolik trápí. Jose Villa Ochoa byl tak dojatý, že se rozplakal a upřímně se vyznal z toho, že ve svém věku má velký problém sehnat práci a přivydělat si.

Doteď si přivydělával pouličním prodejem tradičního mexického jídla, o zisk se přitom dělil se ženou, která tamales připravovala. Několik drobých mu zůstalo na jídlo. Bohužel muž neměl peníze na léky, ani na žádné další své základní potřeby.

 Na místě stařečka si žena okamžitě představila svého tatínka.

Soucítila jsem s ním. Moji rodiče jsou také starší a nechtěla bych vidět svého tatínka, jak v tomto věku prodává na ulici jídlo a sotva přežívá,“ vysvětlila Kenia svoji motivaci pomoci pro portál Fox11 Los Angeles.

Stařeček měl štěstí. Kenia pracuje v organizaci pro hendikepované a rozhodla se, že se pokusí dědečkovi pomoci a změnit mu život. Možná ani sama netušila, kolik lidí jí v tom nakonec podpoří. Kolik lidí svým příběhem osloví a inspiruje.

Jeho smutný a složitý příběh nakonec sdílela i na svých sociálních sítích. Zašla ještě dále a dědečkovi založila veřejnou sbírku na portálu GoFoundMe. A podařilo se. Pro stařečka získala přes 85 000 dolarů. Kromě toho mu také koupila nový invalidní vozík. Šťastný dědeček označil její pomoc jako „dar z nebes“ a dnes si může užívat zasloužený odpočinek v důchodu.

Musíme se o sebe starat. Když nemůžete věnovat peníze – darujte modlitbu. Věnujte svůj čas někomu dalšímu. To je to nejdražší, co druhému můžete dát, svůj čas,“ dodala na závěr Kenie.

We raised over $84k in just a week!!! My heart is touched. Thank you to everyone that donated, supported, and reached out.

Zveřejnil(a) Kenia Barragan dne Neděle 12. července 2020

Už jste četli?

Zdroj: Fox 11 Los Angeles, Dobré noviny.

Předchozí článekPřežila jsem výbuch v Bejrútu
Další článek„Moje jediné přání v životě je mít rodinu,“ řekl nedávno chlapec, který šest let čekal na adopci. Teď ho chtějí tisíce rodin

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno