Peter Marshall se jednoho loňského zimního večera tulil ke své manželce Lise u televize a při romantické scéně ji požádal o ruku. Před třemi lety mu totiž lékaři diagnostikovali Alzheimerovu chorobu, takže si nepamatoval, že si svou ženu už jednou vzal. Lise však udělalo radost, že se do ní její muž zamiloval podruhé.

Když šestapadesátiletému Američanovi před třemi lety lékaři diagnostikovali Alzheimerovu chorobu, začal rychle ztrácet paměť. Postupně si přestal vybavovat, kde se se svou manželkou seznámil, kdy si dali první pusu, a jednoho dne už si nepamatoval ani na svou svatbu. O příběhu Petera Marshalla napsal zpravodajský web stanice CNN.

,,Peterova nemoc mi láme srdce. Samozřejmě se snažíme vytvářet nové společné vzpomínky, ale občas mi to ujede. Vybavím si nějaký zážitek, zeptám se na něj manžela a zjistím, že si věci, co jsme spolu zažili před lety, vůbec nepamatuje,“ přiblížila Lisa Marshallová.

Peter and Lisa during their vow renewal.
Foto: CNN.

Se svým mužem se poznala před dvanácti lety, kdy žili oba s jinými partnery a bydleli v sousedních domech ve městě Harrisburg v Pensylvánii. Z Petera a Lisy se stali blízcí přátelé, a když se po nějaké době oba rozváděli, zkusili spolu zajít na rande. Dnes spolu už osm let mají šťastné manželství, které překazila až mužova nemoc.

Začalo to nevinně. Peter si občas zapomněl vzít klíče, pak doma nechával peněženku a nakonec mu dělalo problém nacházet správná slova nebo dát dohromady smysluplnou větu. Lisa to nejdřív považovala jen za projevy stáří. ,,Bylo to naše malé tajemství, které jsem se snažila přehlížet. Když si ale problému začali všímat už i kamarádi a příbuzní, připustila jsem si, že je něco špatně,“ popsala Lisa.

V prosinci loňského roku se manželé Marshallovi dívali na televizní seriál New Girl a zrovna přišla na řadu epizoda s romantickou svatební scénou. Lisu to v tu chvíli rozbrečelo, Peter si jejích slz všiml, rozesmál se a navrhl jí, ať něco podobného udělají taky. ,,Zeptala jsem se ho, co tím myslí, a on mi s úsměvem od ucha k uchu řekl, abychom se vzali,“ vylíčila Lisa nezvyklou žádost o ruku.

On April 26, Peter and Lisa Marshall found themselves back at the alter.
Foto: CNN.

,,Bylo to tak dojemné. Peter se do mě zamiloval hned dvakrát. Cítím se poctěná jako nějaká princezna nebo jako Popelka. Jsem nejšťastnější žena na světě,“ vyzdvihla Lisa. Když se s druhou žádostí o ruku svěřila svým dětem, navrhly jí, aby si pár mezi sebou alespoň obnovil manželské sliby, když už je jednou sezdaný.

Protože si Lisa nechtěla nechat ujít příležitost na další krásnou vzpomínku společně strávených let, rozhodla se obřad uspořádat. Manželé Marshallovi se tak 26. dubna vrátili k oltáři. ,,Nedělala jsem si žádná velká očekávání, choroba je totiž dost nepředvídatelná. Peter byl ale nakonec celý den mimořádně bystrý a duchapřítomný. Řekl mi, že mě miluje, a to je všechno, co jsem potřebovala slyšet,“ dodala Lisa.

The loving couple kiss after exchanging vows.
Foto: CNN.

Čtěte také:

Zdroj: Aktuálně.

Předchozí článekV brdských lesích oživují středověký chov včel v dutinách stromů
Další článekVe volné přírodě v Gabonu se narodilo první gorilí mládě rodičům původem ze ZOO

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno