Skot v kiltu a jeho věrný husky ušli dlouhých 8 tisíc kilometrů napříč Kanadou. Snažili se tak získat peníze na obnovu skotských horských oblastí.

Server Euronews píše, že Michael Yellowlees a jeho huňatá společnice Luna v neděli absolvovali poslední kroky devítiměsíční odysey. V ten den došli na nejvýchodnější bod Kanady – mys Cape Spear na poloostrově Avalon v kanadské provincii Newfoundland a Labrador.

Skotský pár s ambicí překonat hory a prérie druhé největší země světa vyrazil na cestu letos v březnu. Jeho mise začala ve městě Tofino na západním pobřeží ostrova Vancouver v provincii Britská Kolumbie.

Michael, který pochází ze skotského města Dunkeln, o němž se často mluví jako o „vstupní bráně na Vysočinu“, tuto pouť podnikl, aby získal peníze pro Trees for Life (Stromy pro život). Cílem charitativní organizace je obnova Skotské vysočiny a Kaledonského pralesa.

Tato oblast, prales, který kdysi pokrýval většinu území Skotska, potřebuje pomoc. Po staletích rozsáhlé ničivé těžby dřeva je na pokraji existence. Kvůli kácení stromů a vytváření pastvin pro ovce a skot dnes z Kaledonského pralesa zbylo jen 35 jednotlivých území.

Michael and Luna crossing Canada for Scottish forests | North Bay Nugget
Foto: Michael Yellowlees.

Dvaatřicetiletý Michael získal při putování v kiltu často nedotčenou kanadskou krajinou za studených dešťů v Newfoundlandu i sněhových bouří ve Skalistých horách v přepočtu kolem 1 milionu 200 tisíc korun.

Musician Michael Yellowlees and dog Luna complete 5000-mile trek across  Canada for Findhorn-based rewilding charity Trees for Life
Foto: Michael Yellowlees.

Kanadu si pro benefiční projet vybral proto, že právě tam ještě přetrvává opravdová divočina. Doufá, že díky snahám organizací jako Trees for Life bude Skotsko schopné obnovit divokou přírodu, o kterou za několik posledních stovek let přišlo.

Scottish adventurer walking across Canada with his dog visits region - The  Review Newspaper
Foto: Michael Yellowlees.
From Tofino to Cape Spear: A man and his dog's long walk to restore a  Scottish forest | CTV News
Foto: Michael Yellowlees.
Muž ze Skotska a jeho psice Luna ušli tisíce kilometrů přes Kanadu na  podporu obnovy pralesa | Radio Wave
Foto: Michael Yellowlees.
QUINN'S QUIPS: Michael and Luna connect Canada's landscape one step at a  time – Port Alberni Valley News
Foto: Michael Yellowlees.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekSeniorka po padesáti letech našla snubní prsten, který ztratila na bramborovém poli
Další článekSkvělé! Včelám z úlů na střechách městských budov v Plzni se daří, letos daly 90 kg medu

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno