Tonoucí mládě vydry se z ledové řeky v Minnesotě zachránilo jen díky odvaze nečekaného hrdiny. Když pes jménem Gus viděl, jak se malá šelma topí, neváhal a z divoké vody ji vytáhl. Jeho záchranná mise byla obzvlášť obdivuhodná proto, že kvůli vážné nemoci trpí handicapem.

Šestiletý kříženec zlatého retrívra letos přišel o jednu ze svých zadních noh. Lékaři mu ji museli amputovat kvůli nádorovému onemocnění. ,,Bála jsem se, že Gus po chirurgickém zákroku a chemoterapii nebude moci běhat tak, jak byl zvyklý,“ citoval psovu majitelku Cleo Youngovou deník The Guardian.

Když Gus ovšem letos o Velikonocích během procházky podél řeky Saint Croix ve městě Lakeland v americké Minnesotě zahlédl, jak se ve vodě topí malá vydra, vyrazil neohroženě na záchrannou misi. ,,Skočil do řeky, a když potom vyplaval na břeh, držel něco živého v čumáku. Ukázalo se, že to bylo mládě vydry,“ popsala Youngová.

,,Všimly jsme si, že něco zavětřil. Překvapilo nás ale, jak byl k mláděti jemný a laskavý. Věděl, že potřebuje pomoct, tak ho přinesl až k nám,“ doplnila její vnučka, která psa venčila společně s ní. Rodina následně vydru vzala na veterinární středisko Wildlife Rehabilitation Center ve městě Roseville, aby ji ošetřovatelé poskytli odbornou péči.

Pohotový zásah třínohého hrdiny podle zvěrolékařů zachránil lasicovité šelmě život. V rozvodněné řece mimo dosah doupěte a bez pomoci matky by totiž jinak bezpochyby zahynula. Guse nyní čekají další chemoterapie a jeho panička věří, že se ještě dožije vysokého věku.

Čtěte také:

Zdroj: Aktuálně.

Předchozí článekToxická pustina v Ohiu se proměnila v národní park
Další článekČupr babča má 93 let a každý den si užívá života. Den začíná cigaretou a miluje ji celý svět

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno