Potkali se koncem padesátých let minulého století. Tim Susans a Judith Coppen se zamilovali na první pohled a byla z toho láska jako trám. Jenže rodina nesouhlasily a svatbu snoubenců zatrhla. Uběhlo 60 let a pár se konečně dočkal.

Úvodní foto: stuff.co.nz

Psal se rok 1959 a Tim požádal po dvouletém vztahu Judith o ruku. Oba se zrovna připravovali na profesní dráhu pedagogů. Judith nadšeně souhlasila, ovšem její rodiče ne a své dvacetileté dceři svatbu zakázali. Oba snoubenci se museli rozejít a každý si šel svojí vlastní cestou. Zásnubní prstýnek Judith vrátila. Tim si ho nechal na památku a desítky let ho měl ve svém kabinetu.

Roky plynuly, Judith se vdala a s manželem vychovali sedm dětí. Pracovala jako učitelka a později se stala ředitelkou školy ve městě New Plymouth, kde působila do roku 1996. Po smrti manžela se plánovala ve městě usadit. Jenže člověk míní, osud mění. Sraz absolventů v roce 2009 se pro oba dva stal osudným. Bývalí snoubenci na sebe opět narazili „Ani jsme si neuvědomili, že tam jsme oba dva. Zjistili jsme to až později. Bylo to skutečné překvapení,” říká Tim.

Zdroj: QUT Alumni & Friends@QUTAlumni

Americký biják

Od té doby si volali, přátelsky si psali a vyměňovali si Vánoční přání. Timovi v průběhu následujících let zemřela manželka a s Judith si začali pravidelněji telefonovat.

Na letošním setkání snoubenci všem vyrazili dech. Odehrála se scéna, jako vystřižená z Amerických romanťáren. Tim po 60 letech znovu poklekl a vytasil prsten. Šokovaná Judit opět souhlasila.

„Myslela jsem si, že jsme jen přátelé, tak mě to šokovalo, ale bylo to překrásné,” vypráví Judith. Tentokrát se snoubenci konečně dočkali svého velkého dne a po 60 lety si řekli svoje ANO. „Celé dny si povídáme. Mám pocit, že do sebe všechno perfektně zapadlo,” dodává spokojená novomanželka,

Úvodní foto: stuff.co.nz

Předchozí článekMálem umřela, kvůli těžké mozkové obrně je na vozíku. Přesto projela 37 zemí a usmívá se. „Mám štěstí.“
Další článekDva kluci, stará rachotina a pomoc nemocné Lence. Beer with Travel odjíždí na druhý konec světa.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno