Na druhý konec světa sice ne, ale opravdu daleko. Na východ. Možná si říkáte, že cestovatelů je v současnosti plná kopa. Je….ale kluci z Beer with Travel to vzali jinak. S posláním.

Zdroj: Beer with Travel.

Lenka je dívenka, se kterou se osud nemazlil. Trpí autismem druhého stupně a mentální retardací. Přesto děvčátko bojuje, vyžaduje nepřetržitou péči, 24 hodin denně.

Přitom se Lenička narodila zdravá. Jenže krátce po druhých narozeninách se začala stahovat do svého světa. „Tahle planeta mě totiž úplně přestala bavit, je taková nesmyslně naplánovaná a má příliš mnoho očekávání. Neslyším, protože nechci slyšet. Nemluvím, protože nechci mluvit. Nejím, protože k tomu není důvod.“

V poslední pěti letech Lenka každý den podstupuje náročné terapie. Více o Leničce: https://www.lenkavrisidivu.cz

A Honza s Vláďou chtějí pomoci alespoň finančně. Koupili si starou rachotinu a odjíždí na východ. Začínají na Ukrajině, kam je cesta zavede dál, to zatím nevědí. Předběžně chtějí procestovat Moldávii a Podněsterskou moldavskou republiku.

Ovšem… za každou značku piva, které kluci ochutnají, věnují Lence ze své peněženky 200 korun. Takže pivo budou shánět všude, i v těch nejzapadlejších vesničkách na Ukrajině.

Kluci se obracejí i na nás všechny. Pokud Vás příběh Lenky zaujal, podpořte jí. Protože každá kačka pomůže.

Transparentní účet: 2401716324/2010

Kdo jsou Beer with Travel?

Beer with Travel, to je Honza a Vláďa, dva kamarádi od dětství, kteří milují vlaky, cestování a pivo. Projeli přes padesát zemí světa. Vyrazili vlakem na pivo za polární kruh, projeli stopem Náhorní Karabach a Arménii, navštívili Černobyl, Aralské jezero i Velkou čínskou zeď a zdolali i nejdelší vlakovou trať světa – Transsibiřskou magistrálu. O té vydali i svoji první knihu. Na začátku roku 2020 vyráží opět na východ, tentokrát však starým a rezavým vozem a pro dobrou věc! 

Úvodní foto: Beer with Travel

Předchozí článekRodina nesouhlasila se svatbou. Snoubenci čekali na svůj velký den 60 let.
Další článekNedopalky poházené na chodníku?Už ne! Slováci s nimi hlasují.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno