Švýcarský tenista si v roce 2004 založil charitativní organizaci The Roger Federer Foundation (RFF) a věnuje se filantropickým projektům. Zaměřuje se především na zlepšení vzdělávání dětí na místech, kde mají lidé extrémně omezený přístup ke školám.

Roger Federer v roce 2O11 zahájil prostřednictvím své nadace projekt v rámci něhož umožní absolvovat školu zhruba 54 tisícům dětí v Malawi. „Jako otec dvou malých dcer denně sleduji, jak se děti neuvěřitelně rychle učí, pokud je jejich okolí motivuje. Je pro mě a mou nadaci velikou ctí, pomoci dětem v Malawi rozvinout jejich potenciál.“  V rámci projektu je postaveno přes 😯 škol pro děti ve věku 3–5 let.

Foto: Roger Federer Foundation.

A to není zdaleka vše. V roce 2015 Roger uvedl, že nadace chce do roku 2019 pomoci jednomu milionu dětí v dalších afrických zemích, Botswaně, Namibii, Jihoafrické republice, Zambii a Zimbabwe. Roger dětem umožnil lepší vstup do života, ale daroval jim také jídlo. Ač se cíl zdál být neuvěřitelný, jeden milión dětí se může vzdělávat a nehladoví!

Věřím v sílu lidí. Víme, že dobré vzdělání umožňuje dětem vzít budoucnost do svých rukou. Věříme v nejlepší vůli rodičů, že chtějí svým dětem zajistit co nejlepší příležitosti. Moje nadace proto již 16 let umožňuje rodičům a místním komunitám poskytovat dětem příležitost k dobrému vzdělání. Do dnešního dne jsme pomohli jednomu milionu dětí,“ stojí v prohlášení na webových stránkách.

Čtěte také:

Úvodní foto: Roger Federer Foundation.

Předchozí článekPejskovi na invalidním vozíku nemohli pracovníci útulku najít nový domov. Ujal se ho pán, který mu dokonale rozumí.
Další článekDívka každý den psala smsky svému tátovi, který zemřel. Po čtyřech letech jí přišla odpověď.

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno