Uprostřed koronavirové krize je snadné zapomenout na to, že Austrálie už si své letos vytrpěla. Má za sebou ničivou sezónu požárů. Podle tamějšího ministerstva přišlo o život 33 lidí, spálených bylo přes 12,6 miliónů hektarů a zahynula miliarda zvířat.

Nejvíc zasažené jsou koaly. V australském státě Nový Jižní Wales jim dokonce hrozí vyhynutí.

Tato šílená čísla občas prosvítí i nějaká dobrá zpráva. V australském parku Australian Reptil Park mají obrovskou radost. Přivítali totiž první mládě koaly od konce ničivých požárů.

Mimino pojmenovali Ash a je znamením naděje pro budoucnost australského druhu. „Ash představuje začátek toho, v co věříme. Doufáme, že je před námi úspěšná rozmnožovací sezóna,“ říká pracovník parku Dan Rumsey.

„Odhadujeme, že Ash má pět měsíců a je v pořádku u maminky Rosie,“ vysvětluje Rumsey s tím, že Rosie je skvělá matka. „Předvedla ukázkové rodičovské schopnosti, proto víme, že Ash je v těch nejlepších rukách.“

FIRST KOALA JOEY OF THE SEASON!

We have a very special announcement… Our very first koala of the season has popped out of Mums pouch to say hello! 🐨Keepers have decided to name her Ash! Ash is the first koala born at the park since the tragic Australian bushfires and is a sign of hope for the future of Australia’s native wildlife.

Zveřejnil(a) Australian Reptile Park dne Pondělí 25. května 2020

Čtěte také:

Zdroj: Foto: Facebook/The Australian Reptile Park

Předchozí článekDíky dohodě 45 majitelů půdy vznikne chráněné území pro ohrožené motýly. Pomůže jim přežít
Další článekProsili ho o pomoc. Profesor Krčméry odjel do Košic, sedl po strom a začal testovat lidi bez domova

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno