V egyptské oblasti Saqqara, která je vzdálená zhruba 32 kilometrů od Káhiry, nalezli archeologové rozsáhlé pohřebiště. Jde o vůbec nejstarší archeologický objev v tamní lokalitě. Nález šachty s více než stovkou dřevěných rakví z období Nové říše podle expertů přepíše dosud známou historii regionu. O události informuje web CNN.

Na více než stovce nalezených rakví jsou nakreslené obrazy bohů uctívaných v době Nové říše a výjevy z egyptské Knihy mrtvých, které měly pomoci zemřelým dostat se na onen svět. Podle archeologů objevy dokazují, že Saqqara byla využívána jako pohřební oblast během Nové říše, tedy v období mezi 16. a 11. stoletím před naším letopočtem.

Nejnovější archeologický nález je součástí naleziště, kde v září minulého roku vědci objevili i 13 zachovaných sarkofágů, které byly více než dva a půl tisíce let staré. V oblasti Saqqara objevili archeologové pod vedením Zahi Hawasse společně s rakvemi i pozůstatky pohřebního chrámu královny Nearit, manželky krále Tetiho z 1. dynastie Staré říše.

„Nové objevy přepíšou historii tohoto regionu, zvlášť to, co víme o 18. a 19. dynastii Nové říše, během kterých byl uctíván král Teti a obyvatelé byli pohřbíváni okolo jeho pyramidy,“ dodávají archeologové o novém nálezu.

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia

Čtěte také:

Zdroj:CNN, Wave News

Předchozí článekBudapešťské bistro muselo kvůli viru zavřít. Teď pomáhá hladovějícím lidem bez práce
Další článekKdyž kulhá páníček, já taky. Video starostlivého psa pobavilo celý svět

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno