V přímořském Cornwallu se nachází záchranné zařízení pro zraněné tuleně a další mořská zvířata, kterou vede milovnice oceánů a dobrovolnice Lizzi Larbalestier. Její stanicí už prošly tisíce zvířat, především tuleňů, za což žena získala i ocenění Animal Action Award. Upozorňuje na to server Good News Network.

Larbalestier nejprve pro založení záchranného zařízení chyběly vhodné prostory, a proto ho provozovala provizorně, ve svém Airbnb, kde se snažila zraněným živočichům pomáhat asi devět měsíců. Prostory ale nebyly dostačující, proto spolu se svým manželem a dalšími dobrovolníky vybudovali v Cornwallu plně funkční nemocnici.

Do zařízení se dostávají hlavně tuleni, které zranily třeba čluny nebo rybářské vybavení. Řeší nejen jejich akutní první pomoc, ale i dlouhodobější péči třeba o mladé nebo podvyživené jedince. Dohromady v zařízení pomohli už tisícům zvířat, a to nejen tuleňům, ale i třeba delfínům nebo velrybám.

Staráme se o mláďata zachráněná našimi dobrovolníky. V případě potřeby je potom přivezeme do nemocnice, kde je prohlédne veterinář a vytvoří jim plán léčby. Máme jasné protokoly, abychom zajistili, že se mláďatům dostane té nejlepší péče. Obstaráváme pro ně kritickou péči, která mláďata stabilizuje a připraví je na přesun do větších nemocnic nebo rehabilitačních center,“ řekla Larbalestier.

Za své úsilí nakonec Larbalestier získala i prestižní ocenění a uznání. „Ceny Animal Action Awards jsou naším dlouhodobým závazkem vyznamenávat a upozorňovat na hrdiny v záchraně zvířat,“ komentoval Azzedine Downes, prezident a generální ředitel International Fund for Animal Welfare, během toho, když Larbalestier cenu předával.

Čtěte také:

Zdroj: Wave News.

Předchozí článekKanadský milionář prodal svoji firmu a z peněz postavil malé domky pro ty, kteří to nejvíce potřebují
Další článekVědci vytvořili bakterie, které požírají plastové lahve a přeměňují je na užitečné tekutiny

Komentáře

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno