V přímořském Cornwallu se nachází záchranné zařízení pro zraněné tuleně a další mořská zvířata, kterou vede milovnice oceánů a dobrovolnice Lizzi Larbalestier. Její stanicí už prošly tisíce zvířat, především tuleňů, za což žena získala i ocenění Animal Action Award. Upozorňuje na to server Good News Network.
Larbalestier nejprve pro založení záchranného zařízení chyběly vhodné prostory, a proto ho provozovala provizorně, ve svém Airbnb, kde se snažila zraněným živočichům pomáhat asi devět měsíců. Prostory ale nebyly dostačující, proto spolu se svým manželem a dalšími dobrovolníky vybudovali v Cornwallu plně funkční nemocnici.
Do zařízení se dostávají hlavně tuleni, které zranily třeba čluny nebo rybářské vybavení. Řeší nejen jejich akutní první pomoc, ale i dlouhodobější péči třeba o mladé nebo podvyživené jedince. Dohromady v zařízení pomohli už tisícům zvířat, a to nejen tuleňům, ale i třeba delfínům nebo velrybám.
„Staráme se o mláďata zachráněná našimi dobrovolníky. V případě potřeby je potom přivezeme do nemocnice, kde je prohlédne veterinář a vytvoří jim plán léčby. Máme jasné protokoly, abychom zajistili, že se mláďatům dostane té nejlepší péče. Obstaráváme pro ně kritickou péči, která mláďata stabilizuje a připraví je na přesun do větších nemocnic nebo rehabilitačních center,“ řekla Larbalestier.
Za své úsilí nakonec Larbalestier získala i prestižní ocenění a uznání. „Ceny Animal Action Awards jsou naším dlouhodobým závazkem vyznamenávat a upozorňovat na hrdiny v záchraně zvířat,“ komentoval Azzedine Downes, prezident a generální ředitel International Fund for Animal Welfare, během toho, když Larbalestier cenu předával.
Čtěte také:
- Zpěvák Jon Bon Jovi přesvědčil ženu, aby neskočila z mostu
- ROZHOVOR DNE. V Mikulově vznikla skupina cestovatelů a pořádají přednášky s významnými českými cestovateli
- Česko žasne a je pyšné. Další obří úspěch našich horolezců, jako první na světě vylezli na vrchol Muču Kiš (7480 metrů) v Pákistánu
Zdroj: Wave News.